Elementy techniki, a właściwie podstawy. To temat kolejnych zajęć, jakie odbyły się w warszawskim klubie Karate-dō Tsunami. Elementy techniki są podstawową wiedzą dotyczącą wykonania techniki Karate. Zasad jej wykonania i celów, jakie przed nimi są stawiane.

- współpraca -

Podczas treningu skupiliśmy się na podstawowych zagadnieniach, tak by każdy z ćwiczących Uke miał możliwość dokładnej analizy ruchu. Przy okazji sensei Mirosław Pawliński starał się prezentować i wyjaśniać poszczególne zagadnienia.

Wbrew pozorom, elementy techniki choć w teorii są łatwe, kiedy już przechodzimy do praktycznego ćwiczenia staje nagle wszystko bardzo złożone i trudne. Wynika to przede wszystkim z naszej wyobraźni, gdzie staramy się dostosować nasze chęci do iluzji. Kiedy natrafiamy na rzeczywistość, to znaczy ograniczenia naszego ciała, pojawia się delikatnie ujmując… zakłopotanie.

Co z tego, że wiemy jak powinno coś wyglądać, skoro nasze ciało i tak wykonuje zupełnie co innego.

Ruszamy się!

Na zakończenie oczywiście dawka ćwiczeń, w celu poprawy naszej kondycji i nie tylko…

Nauka i jeszcze raz nauka. Wiedza to podstawa. Edukacja w Karate… Poznawanie siebie… to pierwszy etap. Zrozumienie czym Karate nie jest… jest trochę łatwiej niż odwrotnie. To na co czekasz??? Dołącz do nas! Klub w Warszawie i klub w Płońsku.