Strona główna » Egzamin teoretyczny
blog

Egzamin teoretyczny

Egzamin teoretyczny w Karate-dō Tsunami obejmuje zazwyczaj kilka różnych obszarów. Na stopień 10 kyū zazwyczaj jest to ogólna wiedza dotycząca Karate oraz technik (materiału) wymaganego na ten stopień.

Egzamin teoretyczny jest po prostu rozmową lub pokazem. Czasami osoba zdająca swój egzamin na dany stopień dowiaduje się już po jego odbyciu, że właśnie zaliczała jedno z pytań teoretycznych.

 

Tak było teraz w przypadku Patrycji, która w najbliższym tygodniu będzie realizowała egzamin techniczny. Podczas piątkowych zajęć Patrycja odpowiadała na pytanie dotyczące junbin-taiso (rozgrzewki). Przedstawiła swoją wersję, która wszystkim ćwiczącym przypadła do gustu. Trzeba przyznać, że to było bardzo interesujące 12 minut.

Pytanie zadał sensei Mirosław Pawliński i oczywiście uznał odpowiedź za wyczerpującą (pozytywnie). Później już tylko dalsze części treningu.

komentarze 3

kliknij tutaj, aby dodać komentarz

  • Egzamin teoretyczny nie można realizować chaotycznie. Z drugiej strony dobrze, by dowiedzieć się naprawdę, co dana osoba wie a co nie. Stąd takie egzaminy przeprowadzamy przed, po lub w trakcie zajęć, często tak, by zdający nie wiedział do końca, czy to już teraz… Najważniejsze, że to działa.

      • Zawsze. Można to zrobić na sam koniec. Podsumować sobie egzamin i ewentualnie powtórzyć dany element lub zrobić coś, co się zapomniało. Zawsze należy pamiętać o najważniejszym … Karate jest dla nas a nie odwrotnie :-))

Subskrybuj Nasz Biuletyn