Edukacja w Karate

Edukacja w Karate jest innowacyjnym podejściem do treningu Karate-dō w oparciu o rozwiązanie „systemowe”. Oznacza to w efekcie dla trenującego, że bez względu na jakim etapie swojego życia rozpoczyna swoją przygodę z Karate, to będzie ona umożliwiała zdobycie wiedzy i umiejętności zgodnie ze standardami opracowanymi na podstawie najnowszych zdobyczy nauki.

Rozwiązanie „systemowe” to także zapewnienie stałego rozwoju na całe życie. Dbanie o zdrowie i zdobywanie umiejętności oraz kompetencji, które w późniejszym czasie mogą być wykorzystywane w naszym codziennym życiu.

Innowacyjność polega zatem na połączeniu ze sobą wybranych obszarów wiedzy, do stałego kształcenia umysłu i ciała, zgodnie z filozofią Kongo-zen.

Innowacyjność polega zatem na połączeniu ze sobą wybranych obszarów wiedzy,
do stałego kształcenia umysłu i ciała, zgodnie z filozofią Kongo-zen.

Trening Karate-dō to zdobywanie wiedzy w różnych obszarach: społecznych, ekonomicznych, menadżerskich. Patrzymy na trening Karate-dō,  jak na część naszego życia, w której nieustanne zdobywanie wiedzy i rozwój jest naturalną “drogą”. Większość ze zdobytych kompetencji potwierdzamy po przez wydanie Certyfikatu.

Karate-dō to także umiejętności radzenia sobie w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. To także poznanie swoich słabości, wzmocnienia we wszystkich obszarach naszego życia, autoprezentacji, prowadzenia prezentacji dla grupy. Poznasz siłę samodyscypliny i samodoskonalenia się, które są największymi wyzwaniami współczesnej cywilizacji.

Trening Karate-dō posiada bezpośredni wpływ na nasze zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Dawne przysłowie “W zdrowym ciele, zdrowy duch” idealnie oddaje efekt treningu Karate-dō. Jednak to, co wyróżnia tę aktywność wśród innych, to możliwość jej realizowania praktycznie do końca naszego życia, zmieniając zdecydowanie jego jakość!

UWAGA!

Niejednokrotnie zdarza się, że nieautoryzowane kluby lub instruktorzy powołują się na współpracę ze Związkiem Sportowym Polska Federacja Karate-dō Tsunami® lub realizację jednego z autorskich projektów: Inwestujemy w młodzież, Stop agresji i przemocy, Naucz się bronić, Dōjō, Biegamy, Karate-dō łączy pokolenia oraz Uczymy ratować. Autoryzację instruktora, klubu lub realizowanego projektu można sprawdzić przesyłając zapytanie do biura Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami® na ten adres.

Współpraca

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Nota prawna

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej zarejestrował nazwę Karate-dō Tsunami®,
jako nazwę własną Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami®.