7.7 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024.

Edukacja w karate

Edukacja w Karate jest innowacyjnym podejściem do treningu Karate-dō w oparciu o rozwiązanie „systemowe”. Jest to pierwsze w Polsce i zapewne w Europie unikalne rozwiązanie, opracowane i wdrażane na bazie najnowszych osiągnięć nauki. Nie bez znaczenia jest również przywiązanie do wartości, jakie niesie ze sobą tradycyjna forma treningowa, oparta w całości o „sztukę walki” Karate oraz formę medytacji Zen.

Edukacja, zawsze na najwyższym poziomie…

Unikalne połączenie wartości Karate i Zen w jeden spójny program, z uwzględnieniem najnowszych wyników badań z obszaru: anatomii, biomechaniki, dietetyki oraz szeroko rozumianej kultury fizycznej – pozwoliło na opracowanie programu szkoleniowego, dostosowanego praktycznie dla każdej grupy wiekowej.

Dla osoby rozpoczynającej swoją przygodę z Karate-dō, to gwarancja spójności pod względem programu szkoleniowego oraz pełnego dostępu do wiedzy, na każdym jego poziomie i dowolnym czasie. Głównym celem Karate-dō jest rozwój osobisty, zdobywanie wiedzy i nowych kompetencji przydatnych w codziennym życiu.

To także dotyczy empatii, pomocy potrzebującym i nieustannym działaniu
dla dobra otoczenia, w którym żyjemy.

Trening Karate-dō to zdobywanie wiedzy w różnych obszarach: społecznych, ekonomicznych, menadżerskich. Patrzymy na trening Karate-dō, jak na część naszego życia, w której nieustanne zdobywanie wiedzy i rozwój jest naturalną „drogą”, ale także największym współczesnym wyzwaniem cywilizacyjnym. Większość ze zdobytych kompetencji potwierdzamy poprzez wydanie Certyfikatu.

Karate-dō to także umiejętności radzenia sobie w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. To także poznanie swoich słabości, wzmocnienia we wszystkich obszarach naszego życia, autoprezentacji oraz prowadzenia prezentacji, doskonalenie samodyscypliny i samokształcenia oraz umiejętności współpracy.

Trening Karate-dō posiada bezpośredni wpływ na nasze zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Dawne przysłowie „W zdrowym ciele, zdrowy duch” idealnie oddaje efekt treningu Karate-dō. Jednak to, co wyróżnia tę aktywność wśród innych, to możliwość jej realizowania praktycznie przez całe nasze życie aż do jego zakończenia, zmieniając zdecydowanie jego jakość!

edukacja

Ważne

Niejednokrotnie zdarza się, że nieautoryzowane kluby lub instruktorzy powołują się na współpracę ze Związkiem Sportowym Polska Federacja Karate-dō Tsunami® lub realizację jednego z autorskich projektów: Inwestujemy w młodzież, Stop agresji i przemocy, Naucz się bronić, DŌJŌ, Biegamy, Karate-dō łączy pokolenia oraz Uczymy ratować. Autoryzację instruktora, klubu lub realizowanego projektu można sprawdzić przesyłając zapytanie do biura Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami® na ten adres.