Strona główna » Edukacja w Karate

Edukacja w Karate

Trening Karate to dzisiaj więcej niż tylko gimnastyka. To wiedza o doskonaleniu naszego umysłu i ciała oraz praktyka, która dla ćwiczących stała się sposobem na życie. Dla wielu Karate jest swojego rodzaju zaskoczeniem, że tak wiele wymaga od ćwiczącego.

Chodzi nie tylko o trening, ale przede wszystkim zaangażowanie w podnoszeniu swoich kompetencji, wiedzy i umiejętności z różnych obszarów. W tym także szeroko rozumianej kultury fizycznej, którą należy rozumieć, jako ogół działań wpływających bardzo pozytywnie na nas samych (dieta, ruch, dbanie o zdrowie itd.).

Coraz większe wymagania ćwiczących w stosunku do kadry stały się faktem. Nie można zajmować się zdrowiem, sportem, dietą, treningiem Karate itd. bez podstawowej wiedzy o nas samych. Kultura fizyczna jest dzisiaj na znacznie wyższym poziomie niż kilka lat temu.

Edukacja w Karate to projekt, który oparty jest o wiedzę, doświadczenie blisko 40 lat i nieustanny rozwój w obszarze współczesnego zaangażowania w kulturę fizyczną.

Dlaczego?

Każdego roku pojawia się w salach treningowych coraz więcej osób. Z naszych obserwacji wynika, że są to nie tylko dzieci i młodzież, ale także osoby dojrzałe/dorosłe. I tylko niewielki % ćwiczących jest zainteresowany odmianą sportową. Ponad 90% osób rozpoczynających swoją przygodę z Karate oczekuje znacznie więcej.

Zainteresowanie Karate

Karate, jako aktywność fizyczna 90%Karate, jako sport 10%

Stawiamy na wiedzę

Trening Karate uzupełniony wiedzą z obszarów: anatomii, biomechaniki, kultury fizycznej, dietetyki oraz zen (medytacji). Wypracowana metodyka i dydaktyka. Treningi dostosowane do grupy wiekowej. Do tego przygotowana na najwyższym poziomie kadra. Efekty są widoczne w naszych klubach.

Teoria i praktyka

Trening praktyczny połączony z teorią 80%Karate, jako ruch 20%

Trening Karate

Aktywność fizyczna kształtująca naszą postawę. Poprawiająca cały aparat ruchu. Wzmacniająca nasz organizm (układ odpornościowy). Aktywność pozwalająca utrzymać zdrowie przez wiele lat. Dodatkowo, wsparta wiedzą z obszaru odżywiania (dietetyki).

Dbanie o zdrowie

Karate, jako profilaktyka na lata 95%Karate, jako chwilowe zainteresowanie 5%

Zmiana jakości życia

Planowe i konsekwentne działanie w obszarze kultury fizycznej – dbanie o zdrowie – to także wspaniały fundament do realizacji marzeń. Trening Karate pozwala na zmianę jakości naszego życia. Celów może być wiele. Najważniejsze. My możemy jedynie służyć wiedzą i pomocą.

Wpływ na nas

Karate pozytywnie wpływa na nasze życie 90%Nie ma wpływu 10%

Reszta zależy od Ciebie!

Wykresy przedstawiają wyniki ankiet prowadzonych w grupach ćwiczących Karate-dō Tsunami w latach 2012-2016.
Źródło: ZS PFKT

Warto wiedzieć więcej!