Dookoła Karate

  Mirosław Pawliński

  Dookoła Karate bardzo dużo się dzieje. Po raz pierwszy w historii Karate pojawi się podczas Olimpiady w Tokio w przyszłym 2021 roku. Po raz pierwszy i … ostatni. Komitet organizacyjny MKOL zrezygnował z tej dyscypliny już w kolejnej edycji w Paryżu. Ogłoszone to zostało w grudniu 2019 roku.

  Dlaczego?… No właśnie. To jest totalnie zaskakujące dla wszystkich uczestników tego ruchu.

  W naszych rozmowach on-line postaramy się omówić część tematów związanych z tematem Karate i Karate-dō. Pomimo tego, że nazwy wyglądają podobnie, są zupełnie czymś innym. Podobnie, jak samochody. Podobnie zbudowane i zasady działania są podobne. Ogólne. Jak popatrzymy na szczegóły, od razu zauważymy, że trudno jest porównać np. popularnego Malucha (Fiat 126p) do Lexusa. Dokładnie tak samo jest w Karate i Karate-dō.

  Zresztą, czasy w których przyszło nam żyć są dzięki nowej technologii niezwykle interesujące. Informacyjnie … jednak się … cofamy.

  Publikowane treści w Internecie nie są weryfikowane, poprawiane, dopracowane itd. Po prostu, z racji tak wspaniałego medium jakim jest Internet, trafia do niego dużo treści, które nam instruktorom, trenerom i ludziom zajmującym się absolutnie na poważnie wybraną dyscypliną życia, jaką jest Karate-dō, przyprawiają przysłowiową „gęsią skórkę”.

  A tak naprawdę o co chodzi w tym wszystkim? Czy warto się zainteresować tym tematem? Czy jest światełko w tunelu dla Karate? Jak wykorzystać doświadczenia z innych dyscyplin sportowych w Karate i na odwrót? Czy sport jest z góry skazany na niebyt? A może na sukces? JAkie wyzwania stoją przed nami na najbliższe lata?

  Szkolenia on-line dostępne dla członków Związku Sportowego.