Strona główna » Dbanie o rozwój
blog

Dbanie o rozwój

Tak się składa, że październik jest w naszych klubach poświęcony na szybkie powtórzenie części materiału, zwłaszcza tego podstawowego. Grupy, w których ćwiczący posiadają stopnie, mają za zadanie skupić się na części materiału związanego z podstawami kihon-kumite i kata.

Osoby bez stopni nadal powtarzają podstawy. To nie znaczy jednak, że zajęcia są monotonne. W tym miesiącu w warszawskim klubie, którego zajęcia odbywają się w Dzielnicy Włochy, sensei Mirosław Pawliński wprowadza zmienioną metodykę niektórych części zajęć (po 16.10)

Wiedza dotycząca naszej anatomii jest coraz większa. Stąd podczas zajęć wprowadzamy nowe elementy, tym samym rezygnujemy z wykonywania wielu innych. To dość ogólnie powiedziane – mówi sensei Mirosław Pawliński – ale diabeł tkwi w szczegółach.

Wiedza i jeszcze raz wiedza. Instruktorzy i trenerzy, którzy nie rozwijają swojej wiedzy z obszarów szeroko rozumianej kultury fizycznej, tak naprawdę cofają się w rozwoju i niestety ciągną za sobą również ćwiczących.  Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu czasopisma SHODAN.

Warto wiedzieć więcej!

Blog / Aktualności

Pogoda dla Ciebie

sty 22 - pon
Warszawa, Polska
-3°C pochmurno z przejaśnieniami