20.4 C
Warszawa
wtorek, 23 lipca, 2024.

Dankai | System stopni

Dankai (jap. stopnie, system stopni) = jest to akt prawny, który porządkuje zasady związane z wymaganiami na poszczególne stopnie uczniowskie i mistrzowskie w Związku Sportowym Polska Federacja Karate-dō Tsunami® oraz sposoby składania egzaminów. Akt ten jest poprawionym zbiorem przepisów, które zostały przyjęte na I taikai Yudansha w dniu 12 października 1980 roku. Poniżej prezentujemy wymagania teoretyczne i praktyczne na poszczególne stopnie kyū i dan. W celu prawidłowej interpretacji zaleca się konsultację z instruktorem Związku Sportowego.

Egzamin

Program szkoleniowy, który jest realizowany w Związku Sportowym Polska Federacja Karate-dō Tsunami® jest wyjątkowy. Zawiera tematykę z zakresu: Karate, Zen, nauk ogólnych (kultura fizyczna, psychologia, socjologia, historia Japonii itd.) oraz pierwsza pomoc. Od wielu lat z sukcesem wdrażany w klubach Związku. Obok prezentujemy w dużym skrócie wymagania na poszczególne etapy nauki. Stopnie szkoleniowe podzielone są na dwa poziomy: uczniowski (kyū) oraz mistrzowski (dan).

wymagania egzaminacyjne

Ważne

Niejednokrotnie zdarza się, że nieautoryzowane kluby lub instruktorzy powołują się na współpracę ze Związkiem Sportowym Polska Federacja Karate-dō Tsunami® lub realizację jednego z autorskich projektów: Inwestujemy w młodzież, Stop agresji i przemocy, Naucz się bronić, DŌJŌ, Biegamy, Karate-dō łączy pokolenia oraz Uczymy ratować. Autoryzację instruktora, klubu lub realizowanego projektu można sprawdzić przesyłając zapytanie do biura Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami® na ten adres.