Na czym polega technika?

- współpraca -

[mks_dropcap style=”letter” size=”52″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#000000″]N[/mks_dropcap]a czym polega technika w Karate? Pytanie jest niezwykle proste, ale odpowiedź kryje się w wielu wątkach. Chodzi nie tylko o biomechanikę naszego ciała, ale także o umiejętności związane bezpośrednio ze świadomością ruchu, przepływem energii i oczywiście pracy naszych mięśni w określonej kolejności.

To właśnie o takich tematach czasami mówi sensei Mirosław Pawliński prowadząc zajęcia w UKS Karate-dō w Warszawie. Dla wielu osób sposób spojrzenia na ruch prezentowany przez sensei Mirosława jest zaskakujący. Przynajmniej na początku. Później, kiedy już sami spróbują zaprezentowanych zależności, zazwyczaj wszystko się wyjaśnia.

Technikę wykonywała gakusei Marta, a sensei próbował jedynie wytłumaczyć … jak to działa

I tym razem sensei Mirosław krótko omówił ruch, jaki występuje podczas wykonywania techniki mae-geri-kekomi. Jak zawsze szczegóły. Pomagała mu gakusei Marta.

- A N K I E T A -

 

Dla nas najważniejsze jest stałe podnoszenie poziomu prowadzonych zajęć szkoleniowych. Stąd pytamy Was o różne tematy.

3 KOMENTARZE

  1. Ostatnie zajęcia przed świętami. Nie spodziewałem się, że macie jeszcze siły. Super, że byliście. Ogromna przyjemność ćwiczenia z Wami. Wszystkiego dobrego na Nowy Rok!

    • Wbrew pozorom wcale nie jest tak, że dzieci łapią szybciej. Wszystko zależy od przekazu i zrozumienia materiału. Ogromna rola instruktora. To w jego rękach jest odpowiednio podanie informacji. Co do wspólnego treningu… Ideał.

Komentuj!

Wprowadź swój komentarz
Proszę wprowadź swoje imię