Chwila na strategię i taktykę

  Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie przygotowuje się do oficjalnego otwarcia pierwszego w Warszawie (i chyba nie tylko) Centrum Sportów Walki. To wyjątkowe miejsce pod każdym względem. Dla Uczelni jest to kolejny obszar rozwoju oferty skierowanej dla profesjonalistów i ekspertów sportów i sztuk walki.

  Druga część zajęć pokazowych, jakie odbyły się w przygotowanym do otwarcia Centrum Sportów Walki, które jest nową ofertą Uczelni Wyższa Szkoła Edukacji w Sporcie, poświęcona była prezentacji podstawowych rozwiązań stosowanych w obronie.

  Tę część zajęć poprowadził sensei Mirosław Pawliński 2 dan, wyjaśniając jedną z możliwych kombinacji, jakie są realizowane na poziomie podstawowym przez ćwiczących. Oczywiście, z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa.

  Wszystkim naszym poczynaniom przyglądał się Profesor Marek Rybiński, który nie krył zaskoczenia poziomem ćwiczących i ich wielkim zaangażowaniem. W naszym pokazie wzięły udział rodziny trenujące w klubach Związku Sportowego. To najlepszy przykład, jak można połączyć pasję… i rodzinę.

  Na zokończenie tej części gakusei Marta i gakusei Jakub zaprezentowali nieco wyższy poziom szkolenia. Oboje posiadają stopnie 5 kyū. Najważneijsze, praktycznie nie mieli czasu, by cokolwiek przygotować wcześniej. To, co zaprezentowali właściwie było pokazem ich aktualnych umiejętności…

  Na zakończenie tej części dołączyła do wcześniej wymienionej dwójki gakusei Ada i razem zaprezentowali podstawy treningu w trójkach.

  Zapraszamy do kolejnego wpisu…