Chwila na sport. Może dla niektórych była to chwila. Dla innych niesamowity wysiłek. Połączony z umiejętnością pracy w drużynie. Po raz pierwszy podczas zgrupowania letniego przygotowanego przez Związek Sportowy Polska Federacja Karate-dō Tsunami, odbyły się zawody… ekstremalnie trudne i zarazem zmuszające do tego, by współpracować.

Całość, to znaczy wybór konkurencji, podział na drużyny, regulamin… został ułożony przez gakusei Martę i Krzysztofa. To oni poświęcili kilka dni na przygotowanie całości i trzeba przyznać, że udało im się zaplanować wszystko ze szczegółami.

Dlaczego rywalizacja choć Karate-dō Tsunami odżegnuje się od niej?

Wszystko zależy od celu, jaki jest założony szkoleniowo. W tym przypadku głównym celem nie było osiągnięcie wyniku, choć ten był naprawdę istotny. Główny cel polegał na nauce pracy w grupie i choć nie wszystko było wytłumaczone…  cała grupa wiedziała co należy zrobić. To tylko jeden z tematów poruszanych w tegorocznej edycji Sesshin.

Marcie i Krzysztofowi dziękujemy za zaangażowanie i wspaniale przygotowane zawody.

Letnie Sesshin w tym roku odbywało się w Sochocinie. Głównym organizatorem był Związek Sportowy Polska Federacja Karate-dō Tsunami. Udział w zgrupowaniu wzięły osoby z Baboszewa, Płońska i Warszawy.