Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie przygotowuje się do oficjalnego otwarcia pierwszego w Warszawie (i chyba nie tylko) Centrum Sportów Walki. To wyjątkowe miejsce pod każdym względem. Dla Uczelni jest to kolejny obszar rozwoju oferty skierowanej dla profesjonalistów i ekspertów sportów i sztuk walki.

Nie ma co kryć, że w chwili uwolnienia zawodów między innymi instruktora i trenera (różnych specjalności w sporcie), pojawiło się na rynku wielu prowadzących, których wiedza i umiejętności stanowią swojego rodzaju „zagrożenie dla zdrowia i życia trenujących”. Należy pamiętać, że tego typu szkolenia mają bezpośredni wpływ na zdrowie ćwiczących.

Nadal do sal treningowych wszelkich odmian sportów i sztuk walki garną się dziesiątki chętnych. Praktycznie nie ma na mapie Polski miejscowości, w której takie treningi by się nie odbywały. Pomijając strefę materiału ćwiczonego, bo tutaj każdy trener skupia się na osiągnięciu swoich celów „technicznych”, pozostaje cały obszar związany z kulturą fizyczną, metodyką i wiedzą związaną między innymi z anatomią i biomechaniką.

Uczelnia wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu środowiska, oferując miejsce, gdzie praktycznie każdy z instruktorów i trenerów będzie miał okazję do dalszego kształcenia i poznania najnowszych form treningowych, układania diety i umiejętności prowadzenia szkoleń.

Oficjalne otwarcie już niedługo…  o czym na pewno Was poinformujemy!