Centrum Sportów Walki, które za kilka dni zostanie oficjalnie otwarte przez Uczelnię Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie już teraz przyciąga rzeszę osób zainteresowanych tym tematem. To nie tylko miejsce treningu, choć zapewne i tak będzie. Przede wszystkim jest to miejsce kształcenia kadr na potrzeby sportów i sztuk walki.

- współpraca -

Umiejętność prowadzenia zajęć, wiedza, dydaktyka, metodyka, anatomia, biomechanika, psychologia… itd. Tematów jest wiele. Pytanie może się nasunąć samo. Czy będzie zainteresowanie? Przecież zawody (instruktor, trener) są uwolnione zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami.

Chodzi o to, że instruktorzy i trenerzy to zawody, które mają bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. To podobnie, jak fizjoterapeuta. Jednak instruktor i trener – jako zawody – nie obroniły się same. Nie ma w tej sprawie żadnego lobbingu.

To co oferuje na dzisiaj  Uczelnia WS EWS jest swojego rodzaju podejściem do tego niezwykle trudnego tematu. Oprócz koloru pasa i wiedzy związanej z daną  dyscypliną sportu czy sztuki walki, warto by osoba prowadząca zajęcia posiadała rozległą wiedzę, dotycząca wpływu ćwiczenia na zdrowie. Nie tylko fizyczne, ale także zdrowie z obszaru „umysłu, psychiki”.

Uczestnicy zajęć w CSW

Jak mówi stare przysłowie „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. To obszary na zawsze ze sobą połączone. Instruktor, trener… często nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ogromny posiada wpływ na ćwiczących. Wielokrotnie jest dla nich autorytetem pod wieloma względami…

Uczestnicy zajęć w CSW

Jak widać na zdjęciach, sale treningowe nie świecą pustkami… już teraz. To niesamowite, jak duże jest zainteresowanie uruchamianym Centrum Sportów Walki.

Uczestnicy zajęć w CSW

Związek Sportowy Polska Federacja Karate-dō Tsunami od samego początku ściśle współpracuje z Uczelnią Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie. Więcej na ten temat już niedługo…