Bieg WOŚP “Policz się z cukrzycą” odbył się 11 stycznia 2019 roku. 5000 zawodników zmierzyło się z dystansem 5 km w sobotę, czyli dzień przed finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zwykle bieg odbywał się w dniu finału.

Jak co roku 5000 uczestników przebiegło 5 km ulicami centrum Warszawy, a za datki zebrane przy rejestracji na bieg zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Wydarzenie odbyło się już po raz czternasty. Chętnych do startu tradycyjnie nie brakowało.

W tej edycji i nasza grupa pojawiła się na starcie. Członkowie UKS Karate-dō z Warszawy – ćwiczący i ich rodziny razem na starcie – po raz kolejny. To naprawdę fantastycznie, że możemy liczyć na siebie!

Nasza grupa

Zdarzyło się, że niektórzy zaspali lub pomyliła im się data i nie dojechali… ale ostatecznie i tak nas było całkiem dużo! W przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej!

Dotychczas dzięki biegowi organizowanemu w latach 2014-2019 zakupiono 72 pompy dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Zakup pomp jest wsparciem jednego z całorocznych programów medycznych prowadzonych przez WOŚP – Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą.

Natomiast hasło przewodnie biegu wspiera akcję prowadzoną przez Fundację – „Policz się z cukrzycą”, w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności, w celu umieszczania na opakowaniach produktów żywnościowych ważnych dla diabetyków informacji.

Wszystkim niedowiarkom przypominamy, że Związek Sportowy Polska Federacja Karate-dō Tsunami już 2012 roku wprowadził do programu nauczania obowiązkowe szkolenia z zasad udzielania Pierwszej Pomocy dla uczestników zajęć. Dodatkowo zawsze na takie szkolenia są zapraszani rodzice. Cudowna sprawa! – mówi sensei Zbigniew Kociński 2 dan.

Źródło i więcej na WWW