4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski

Pamiątka na długo!

[mks_dropcap style=”letter” size=”52″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#000000″]C[/mks_dropcap]zwarta edycja imprezy organizowanej w Krakowie na zakończenie sezonu biegowego. Niewątpliwą atrakcją jest lokalizacja mety – w TAURON Arenie Kraków! Pokonanie dystansu 21 km i 97,5 m w podwawelskim grodzie to znakomite zakończenie sezonu biegowego.

- współpraca -

Impreza daje szansę na zmierzenie się z długą trasą, prowadzącą wśród zabytków i malowniczych uliczek Krakowa. Wydarzenie spotkało się ze znakomitym odbiorem środowiska biegowego.

Pierwsza odsłona PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego została wyróżniona nagrodą Impreza Roku 2014 im. Tomasza Hopfera w kategorii debiut podczas Gali Biegów Masowych w Warszawie.  Z roku na rok znacznie wzrasta frekwencja, która w 2016 roku osiągnęła już liczbę 7100 osób.

W tym roku zarejestrowało się 11 496 osób!

Dla nas było wyjątkowo pod wieloma względami. Artur  podjął nie lada wyzwanie. Po raz pierwszy wystartował na dystansie 5 km. Andżelika i Mirek zrealizowali Koronę Półmaratonów Polskich.

Od lewej: Artur, Andżelika i Mirek

To był mimo wszystko trudny bieg – mówi Mirosław Pawliński. – Nie możemy jednak narzekać na pogodę. W zeszłym roku deszcz ze śniegiem. W tej edycji lekkie zachmurzenie i później już tylko słońce.

W stosunku do poprzedniej edycji, w tej było dużo punktów nawadniania. Rzeczywiście, od strony organizacyjnej można dać 5 gwiazdek. Jak jednak zauważyliśmy, część biegnących (bardzo duża) była początkującymi, którzy nie byli w najmniejszym stopniu przygotowani i na kilometr przed metą było najwięcej osób potrzebujących pomocy lekarskiej.

Generalnie, miejsce magiczne i warto było tam się pojawić. Specjalne podziękowania dla redaktora Zimocha za zdjęcie z nami, Reni i Arturowi za wspaniały doping.

W tej edycji wspierała nas firma Reprograf, której bardzo dziękujemy za okazałą pomoc.