28. Bieg Powstania Warszawskiego

Renia, Paulina i Mirek

Dwanaście tysięcy uczestników wzięło udział w 28. Biegu Powstania Warszawskiego. Dystans 10 kilometrów najszybciej pokonał Kamil Karbowiak (30 minut 30 sekund) natomiast krótszą, 5-kilometrową trasę najszybciej przebiegł Piotr Milewczyk (15:36) z Deutsche Bank Marathon Team. Wśród pań najlepsze były odpowiednio Izabela Trzaskalska (35:07) i Ewa Jagielska (16:32) z LKS Ostrowianka.

- współpraca -

W tym roku trasę biegu zmieniono – biegacze startowali i kończyli zmagania tuż przy Torze Łyżwiarskim na Stegnach. Na dystansie 5 kilometrów zawodnicy pobiegli ulicami Sikorskiego, Witosa, Sobieskiego (w stronę centrum), a finiszowali z drugiej strony toru – na ul. Idzikowskiego. Z kolei uczestnicy biegu na 10 km wyruszyli ulicą Sobieskiego w stronę Wilanowa, gdzie nastąpił nawrót oraz powrót tą samą ulicą w stronę Stegien.

Po biegu… 

Dla nas… był to zaszczyt i przyjemność. Przy okazji biegania działo się wiele innych bardzo ciekawych rzeczy. Była nauka pierwszej pomocy i nawet ścianka ruchoma. Dużo pomysłów na swoje imprezy. Jak je realizować? To proste – mówi sensei Mirosław Pawliński 2 dan. – W tej edycji biegliśmy razem z Pauliną i oczywiście do mety… daliśmy radę! A naszym trenerem w tej edycji, jak zawsze była Renia. Dziękujemy!

Było też stoisko Spartan. I warto pomagać. Może ktoś z Was chce zostać Spartanem? Świetna sprawa. A my wiemy, że w przyszłym roku biegamy zespołowo. Całą relację przeczytajcie tutaj! Zdjęcia prezentujemy tylko te, które sami zrobiliśmy.